Sagopa Kajmer & Kolera
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~♥~ WWW.SAGOLERA.TK ~♥~

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SAGOPA KAJMER FAN FORUMUMUZ YAPIM AŞAMASINDADIR (:

Windows tarih oluyor!..

2 posters
YazarMesaj
FiéRo
•Ben En doğruya En Yanlışlardan Geçerek Ulaştım.!•
•Ben En doğruya En Yanlışlardan Geçerek Ulaştım.!•
FiéRo

Erkek
Burç : Aslan Hayvanı : Keçi Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3044
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : Ä°sTanbLue
İş/Hobiler İş/Hobiler : Photoshop , Fifa 2007 v.s.
Lakap Lakap : Lé FiéRo
Rep Gücü Rep Gücü : 14988
Puan Puan : 281
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 24/01/09

Windows tarih oluyor!.. Empty
MesajKonu: Windows tarih oluyor!..   Windows tarih oluyor!.. I_icon_minitimeSalı 27 Ocak 2009 - 3:14

Dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini 'Midori' adlı sanal işletim sistemi alacak.

Microsoft'un bilişim dünyasına kazandırdığı kilometre taşlarından biri olan ve dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini, yine Microsoft'un geliştirdiği başka bir program alacak.

İnternet merkezli olacak programın ismi 'Midori'. Microsoft, şu anda yapım aşamasında olan programı 'modern bilgisayarcılık' olarak nitelendiriyor.

Şirket, yeni programın işleyiş sistemi hakkında detaylı bilgi vermezken uzmanlar yakın gelecekte Midori'nin, tıpkı windows gibi bilgisayar kullanılan her eve gireceğini ifade ediyor.

SANAL İŞLETİM SİSTEMİ

Windows yetkilileri, Midori'nin sanal bir işletim sistemi olacağını ve sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılmayacağını belirtti. Şirket yekilileri, teknolojide 'mobil insan' döneminin hüküm sürmeye başladığını ve yeni işletim sisteminin, yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak tasarlandığını belirtti.

Bu işletim sistemi, kullanıcının kendi işletim sistemini,internete bağlı olan her bilgisayarda kullanabileceği anlamına geliyor.

Yazılım Uzmanı Darren Brown, sanal sistemin öncelikle birden fazla server yönetiminde kilit nokta olacağını ifade ederek," Sanal işletim sistemi bilindik problemleri yenmek için yeni yollar açacak" dedi.

Sanal işletim sistemi Midori önce ağ bilgisayarlarda denenecek. Uzmanlar programın daha sonra PC'lerde de kullanılabileceğini söylüyor.

Uzmanlar, yeni programın çok basit bir işlemci ile çalışacağını ve insanların verilerini güvenli olarak depolayıp istediği mecrada kullanabileceğini kaydetti.

Program yazılımı uzmanı Michael Silver,"Midori'nin geliştirme çalışmaları Microsoft'un geleceği açısından büyük hassasiyet taşıyor" dedi.

Yetkililer, Windows satışlarının yüzde 8'inin yeni bilgisayar satışlarından elde edildiğini ve Microsoft'un geçiş süresinde çok iyi stratejiler belirlemesi konularında uyarıda bulundu. Bazı uzmanlar ise Windows döneminin sona ermesi halinde yazılım devinin büyük para kaybedeceğini öne sürüyor.
http://www.fierozgur.tk
tht_mehmet
Yeni Sagocu
Yeni Sagocu
tht_mehmet

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2
Nerden Nerden : Photoshopun içinden
İş/Hobiler İş/Hobiler : grafik , bilgisayar
Rep Gücü Rep Gücü : 5444
Puan Puan : 0
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 14/06/09

Windows tarih oluyor!.. Empty
MesajKonu: Geri: Windows tarih oluyor!..   Windows tarih oluyor!.. I_icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 14:57

türklerin yaptığı pardüste var ama onların biraz çalıntı xpden vistadan falan karma

Windows tarih oluyor!..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Xp Sorunum Var
» Her yıl 130 milyon kadın ve kız sünnet oluyor !!
» Windows XP cd key
» Windows Vista Temaları
» Windows Vista Etkinleştirme %100