Sagopa Kajmer & Kolera
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~♥~ WWW.SAGOLERA.TK ~♥~

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SAGOPA KAJMER FAN FORUMUMUZ YAPIM AŞAMASINDADIR (:

Pavicevic Mirsad'tan çekiniyor

YazarMesaj
FiéRo
•Ben En doğruya En Yanlışlardan Geçerek Ulaştım.!•
•Ben En doğruya En Yanlışlardan Geçerek Ulaştım.!•
FiéRo

Erkek
Burç : Aslan Hayvanı : Keçi Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3044
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : Ä°sTanbLue
İş/Hobiler İş/Hobiler : Photoshop , Fifa 2007 v.s.
Lakap Lakap : Lé FiéRo
Rep Gücü Rep Gücü : 14977
Puan Puan : 281
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 24/01/09

Pavicevic Mirsad'tan çekiniyor Empty
MesajKonu: Pavicevic Mirsad'tan çekiniyor   Pavicevic Mirsad'tan çekiniyor I_icon_minitimeÇarş. 28 Ocak 2009 - 3:00

Sofuoğlu: "Kafama koymuştum"

Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonası'nda sezonun bitimine 3 yarış kala şampiyonluğunu ilan eden Kenan Sofuoğlu, elde ettiği başarının Türkiye'deki yansımalarının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Alman Hannspree Ten Kate Honda takımıyla kazandığı başarı sonrası Kenan Sofoğlu, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısıyla medya mensuplarının karşısına çıkarken, toplantıda Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran ve Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da yer aldı.

Elde ettiği başarının Türkiye'de nasıl karşılanacağını çok merak ettiğini söyleyen Kenan Sofoğlu, ''Bu benim için soru işaretiydi. Ama son derece mutlu oldum bu kadar ilgiyi görünce. Çünkü Avrupa'da herkes yaptığım şeye inanılmaz gözüyle bakıyor. 80 milyon nüfuslu bir ülkede hiç yarışçı çıkmamış ve bir yarışçı çıkıp zirveye oynuyor, şampiyonluğunu 3 yarış önceden ilan ediyor. En tecrübeli yarışçılar bana, 'Sen yaptığın şeyin farkında değilsin' dediler. Benim için her şeyden önemli olan, ülkemde bunun farkedilmesiydi. İnsanlar bunun farkında'' diye konuştu.

''ŞAMPİYON OLMAYI KAFAMA KOYMUŞTUM''Şampiyon olmayı çok önceden kafasına koyduğunu anlatan Kenan Sofuoğlu, bunun için ameliyat olmayı bile ertelediğini kaydederek, şunları söyledi: ''Motor sporlarında takımınızın ne olduğu önemli değil. Siz Türkseniz, kazandığınız zaman İstiklal Marşı'nı çaldırırsınız. İlk senemde 3. oldum ve bu da bir ilkti. Kendimi kanıtlamam için şampiyon olmam gerekiyordu. Bu nedenle bir sene daha Süpersport'ta devam etme kararı aldım. Sezon başı bileğimden sakatlandım ve ameliyat olmam gerekiyordu. Ama bu sezonun ilk iki yarışını kaçırmam ve defteri erkenden kapatmam anlamına geliyordu. Sakatlığımı ikinci plana attım. Şampiyon olmayı kafama koymuştum. Ne kadar zor olursa olsun yapacaktım. Ağrı kesici iğnelerle yarışlara çıkmak zorunda kaldım. Daha önce başarılmamış bir şeyi başarmak hayalimdi. Sezon başı bileğimden sakatlandığımda bunun olacağı söylense inanmazdım.''

''ÖNÜMDE DAHA BÜYÜK HEDEFLER VAR''
Kenan Sofuoğlu, yeni sezonda Supersport kategorisinde kalmanın yanı sıra Superbike veya Moto GP'ye gitme ihtimali bulunduğunu kaydederek, ''Önümde daha büyük hedefler var. Ne olacağını zaman gösterecek. Eğer burada kalırsam yine şampiyon olurum. Superbike'a gidersem bir yıl alışma devrem olur. Çok güzel teklifler var. Benim de ilk düşüncem Superbike'ta yarışmak'' dedi.

Özellikle Motosiklet Federasyonu'nun kendisine sağladığı desteğe teşekkür eden Sofuoğlu, ''Önemli destek aldım federasyonumuzdan. Uluslararası alanda mücadele eden ilk ve tek motosikletçi olduğum için özel bir muamele var ama benim de buna ihtiyacım var. Aldığım şampiyonluk sayesinde bazı şeyler değişmeye başlayacak ve ileri dönük çok güzel şeyler olacaktır Türkiye'de'' ifadesini kullandı.

''MOTOGP'NİN GELECEĞİ PARLAK DEĞİL''
Özellikle MotoGP'nin geleceğini çok parlak görmediğini ifade eden Kenan Sofuoğlu, ''Orada 4 büyük takımdan birinde değilsen kazanma şansın yok. Ben böyle bir şeyi kabullenemem'' dedi.

İstanbul Park Pisti'nin işletmesini alan Bernie Ecclestone'un kendisini arayarak MotoGP'de kendisini yarıştırmak istediğini söyleyen başarılı sporcu, ''Ama ben bunu politik buldum. Önce Superbike kategorisinde yarışmak istiyorum. Superbike'ın geleceği çok parlak. Valentino Rossi bıraktıktan sona MotoGP'nin popülaritesi nasıl olur, bilmiyorum. 2009 yılı için Superbike'ın en büyük takımından resmi teklif var. Bir yıl daha bu kategoride kalıp yine şampiyon olabilir ve daha sonra bu önemli takımla Superbike'ta yarışabilirim. Şimdi son üç yarışı ve 2008 yılı için kararımı düşüneceğim. Çünkü eğer şimdi gidersem MotoGP'de ve Superbike'ta birinci sınıf değil ikinci sınıf takımlarda yer bulabilirim'' şeklinde konuştu.

Supersport kategorisinde öncelikle ağustos ayında şampiyonluğunu ilan etmeyi planladığını ve bunu başardığını dile getiren Sofuoğlu, kalan 3 yarışı da kazanıp yeni rekorlara imza atmak istediğini vurguladı.

''BAŞBAKAN'IN ARAMASINA İNANAMADILAR''
İngiltere'deki yarışı 2. olarak tamamlayıp, şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla arayarak tebrik ettiğini anlatan Kenan Sofoğlu, çevresindekilerin buna inanamadığını söyledi.

Yarışın ardından gazetecilere röportaj verdiği sırada takım menajerinin gelerek Türkiye Başbakanı'nın kendisini telefonda beklediğini söylediğini aktaran Sofuoğlu, ''Kendisi beni tebrik etti ve görüşmemizin ardından çok şaşırdılar. Takım menajeri, bundan önce çok sayıda şampiyonluk kazanmalarına rağmen bırakın bir başbakanı, bir bakanın, hatta bir federasyon başkanının dahi aramadığını söyleyerek, 'Senin daha ilk şampiyonluğunda başbakan arıyor' dedi. Daha sonra inanamayıp, 'Arayan başbakan mı, bakan mı, yoksa federasyon başkanı mıydı?' diye sordular. Başbakan'ın araması kafalarında soru işareti yarattı, 'Nasıl böyle bir şey olur' diye düşündüler. Gerçekten gurur vericiydi. Türkiye'ye daha büyük başarılar getireceğim'' diye konuştu.

ATALAY: ''KENAN'A DEVLET OLARAK DESTEĞİMİZ SÜRECEK''
Toplantıda yer alan Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, Kenan Sofuoğlu'na devlet olarak desteklerinin süreceğini söyledi.

Kenan'ın elde ettiği başarıyla tüm dünyadaki Türkler tarafından sahiplenileceğini ve uluslararası alanda tanınacağını kaydeden Atalay, ''Yurt dışında nasıl Hakan Şükür'ü tanıyorlarsa, onu da tanıyacaklar. Buna vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Kenan, 'Ben geliyorum' diyordu zaten. 3 yarış kala şampiyonluğunu ilan ederek farkını ortaya koydu. Devlet olarak sonuna kadar destekleyeceğimizin sözünü burada veriyorum'' dedi.

Çıkardıkları Sponsorluk Yasası ile 300 milyon dolarlık bir kaynağın dönmeye başladığına da değinen Atalay, ''Bundan sonra Kenan için çok şey yapılacaktır. Biz devlet ödülü olarak 500 Cumhuriyet Altını takdim edeceğiz. Bence artık sponsorlar çok ciddi devreye girecektir'' ifadesini kullandı.

Ayrıca Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da, konuşmasında, ''Her camianın gurur ve onur günleri vardır. Bugün öyle bir gün yaşıyoruz'' derken, ''Kenan çok zorlu bir sürecin ardından dünya şampiyonu oldu. İnşallah ilerleyen yıllarda Kenan'ın bu günlerini sıradan günler olarak hatırlayacağız ama her başarı daha büyük başarıların bir basamağı. Ondan beklediğimiz çok şey var'' cümleleriyle genç sporcuya övgüler yağdırdı.

Kenan Sofuoğlu'nun memleketi olan Adapazarı'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran ise, motosiklet sporuyla ilgili düşüncelerinin çok değiştiğini söyleyerek, belediye olarak tüm imkanlarını seferber edip sporcuları destekleyeceklerini belirtti.

İSTANBUL PARK PİSTİ TARTIŞMA KONUSU OLDU
Toplantıda bir basın mensubunun, Kenan Sofuoğlu'na yönelttiği, ''İstanbul Park Pisti'nde hiç antrenman yapma şansın oldu mu? Pisti nasıl buluyorsun?'' sorusu, bir tartışmanın da başlangıcı oldu.

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone tarafından işletmesi üstlenilen İstanbul Park Pisti ile ilgili olarak, Kenan Sofuoğlu, ''Yalnızca bir kez gösteri yaptığım pistle ilgili takımımdaki İtalyan arkadaşımdan bilgi alıyorum. Antrenman gibi bir imkanım olmadı'' derken, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da mevcut durumdan büyük sıkıntı yaşadıklarını anlatarak, tepkili bir şekilde, şunları söyledi:

''O pistte ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapmak için çok girişimlerimiz oldu. MotoGP'nin düzenlendiği pistte yapılacak yarışlarda sporcular yarışmak istiyor. Ama inanın ben, nasıl bir prosedür işlediğini ve nasıl 210 milyon dolar harcadığımız bu tesisi bir yabancıya 3 milyon dolara kiraladığımızı anlamıyorum. Biz dünyanın en pahalı organizasyonlarını yaptık orada. Maliyetler çok yükseldi. Kenan için her şeyi yapacağız. Sorduğumuz zaman astronomik rakamlar veriliyor bize. Üç gün için 1 milyon dolar ödüyoruz o piste.''

Daha sonra tekrar söz alan Kenan, İstanbul Park'ın tüm otoritelerce dünyanın en kaliteli pistlerinden biri olarak gösterildiğini kaydederek, ''Avrupa'da insanlar, 'O pisti yapıp nasıl hediye ettiniz?' diye soruyorlar. Türkler pisti yapıp anahtarı Bernie Ecclestone'a hediye ettiler diye konuşuluyor'' ifadelerini kullandı.

İstanbul Park Pisti'nin tüm aşamalarında bulunduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay ise, şunları kaydetti: ''Kiralayıcı şirketle oturup konuşacağız diye düşünüyorum. Yapılan sözleşmeler tabii ki uluslararası kurallar olarak bizi bağlar. Bu aşamadan sonra nasıl durumu kurtarır ve organizasyonlarımız için işi kolaylaştırırız bilmiyorum ama hiçbir şey devletten ağır değildir. Ülkemde Kenan Sofuoğlu'nu orada çalıştıramayacak ve yarıştıramayacaksam, o zaman o tesisin suyunu da, elektriğini de, diğer ihtiyaçlarını da vermem. Orada Kenan'ın bir antrenman bile yapamadığını bilmiyordum. Bundan sona ilgili arkadaşlar görüşüp, kiralayıcı firma üzerinde baskı kurulması ve gerekenlerin yapılması için her şeyi yapacağım.''

Toplantının ardından Kenan Sofuoğlu şampiyonluk kupasıyla basın mensuplarına poz verirken, medyanın toplantıya olan büyük ilgisi de dikkat çekti.
http://www.fierozgur.tk

Pavicevic Mirsad'tan çekiniyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pavicevic Mirsad'tan çekiniyor